Komu przydadzą się łóżka nefrytowe?
W ostatnich latach medycyna zrobiła bardzo duży postęp. Wiele chorób, które jeszcze kilka dekad temu stanowiły zagrożenie życia, dzisiaj są bez problemu leczone. Jednocześnie wykonywane zabiegi i stosowane metody leczenia mają coraz mniej działań niepożądanych. Jest to spowodowane między innymi holistycznym podejściem do pacjenta, które sprawia, że ma on zapewnioną opiekę specjalistów różnych dziedzin, a przedstawiciele różnych zawodów zdecydowanie lepiej ze sobą współpracują.
Wykorzystanie łóżek nefrytowych
Jednak, mimo że medycyna robi coraz większe postępy, to niektóre kwestie wciąż są problematyczne. Jedną z nich jest opieka nad pacjentami długo leżącymi. Nawet przy najlepszym leczeniu pojawiają się bowiem u nich różne konsekwencje przewlekłego unieruchomienia, takie jak osłabienie siły mięśniowej i wydolności fizycznej oraz, co jest największym problemem, odleżyny. Dlatego też jeżeli mamy do czynienia z takim pacjentem to warto skorzystać z rozwiązania takiego jak łóżko nefrytowe. Nefryt jest materiałem, którego pozytywne działanie było dostrzegane już w starożytności, ale po tym zapomniano o nim i dopiero ostatnio powrócił on do łask. Do najważniejszych jego właściwości, które ponownie doceniono, należy poprawa metabolizmu tkanek, a także zapewnienie w nich lepszego krążenia krwi. To powoduje, że istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko powstawania odleżyn nawet u osób, które są długotrwale unieruchomione. Co więcej, istnieją także łóżka nefrytowe, które mają funkcję masażu. Takie rozwiązanie jest skuteczniej zapobiega powstawaniu odleżyn, a także zapewnia właściwą stymulację tkanek. Dzięki temu chory wolniej traci siłę mięśniową i opóźnia to powstawanie zaników mięśniowych. Działa także relaksująco, co może być szczególnie ważne u osób, które zostały unieruchomione nagle i bardzo przeżywają tą sytuację.
Podsumowując, jeżeli mamy do czynienia z pacjentem, który jest długotrwale unieruchomiony, to warto rozważyć zastosowanie łóżka nefrytowego. Pomoże ono w odpowiedniej profilaktyce odleżyn, a także znacząco spowolni postępowanie negatywnych skutków unieruchomienia, takich jak zaniki siły mięśniowej. Dzięki temu chory będzie miał większe szanse na powrót do zdrowia oraz sprawności, jaką miał przed unieruchomieniem.