Kompleksowe malowanie motocykli

Kompleksowe malowanie motocykli

Motocykle od zawsze kojarzyły się nam z wolnością, dalekimi podróżami, zabawą, ale również z rozwojem techniki. Pierwsze egzemplarze pojawiły się w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Były głośne, dymiące i mało praktyczne, ale sprawiały radość i dawały możliwość transportu osób. Z czasem powstawały ich setki, a ich konstruktorzy stawali się prawdziwymi bohaterami. Z upływem lat stały się ergonomiczne, szybsze i łatwiejsze w prowadzeniu.

Jaki fachowiec dokładnie polakieruje motor?

dokładne lakierowanie motocykliCoraz większą uwagę zaczęto przywiązywać do wyglądu i wzornictwa. Współczesne modele są szybkie, mają opływowe kształty i przede wszystkim są lekkie. Jednak kierowcy o wyrafinowanym guście nadal cenią sobie choppery, których niepowtarzalne piękno jest w stanie przykuć uwagę każdego przechodnia. Aby tak było maszyna musi być utrzymana w pierwotnym kształcie, najlepiej gdyby również miała oryginalny lakier i odpowiadający okresowi w którym powstała kolor. Ich właściciele twierdzą, że mają one duszę i niepowtarzalną swoja historię dlatego tak wiele wysiłku wkładają w utrzymanie ich w stanie oryginalnym. Jakakolwiek rysa czy odprysk farby jest natychmiast lakierowany. Oczywiście nie w pierwszym, lepszym warsztacie, ale u prawdziwego profesjonalisty w tym zakresie. Bo tylko pasjonat może idealnie wykonać usługę taką jak dokładne lakierowanie motocykli. Dokładnie przygotuje powierzchnię pod pokrycie odpowiednio dobraną farbą, a następnie lakierem. Wszystkie prace wykonywane są w odpowiednich warunkach, tak aby kolejno malowane powierzchnie miały możliwość wyschnięcia i nabrania koniecznej twardości. Ważną rzeczą jest również odpowiednie dobranie kolorów, właściwa jakość farby i lakieru i ewentualne wykonanie jakiegoś rysunku czy wybranego przez właściciela wzoru. Kolejno kładzione warstwy zapewniają trwałość i efektywność.

Legendarne motocykle to komfort jazdy i wygląd zewnętrzny doprowadzony do perfekcji. Chodzi tutaj nie tylko o część mechaniczną, ale głównie o wygląd zewnętrzny. Przede wszystkim profesjonalnie i oryginalnie wyglądający bak oraz błotniki. Często ukazujące rysunek przedstawiający postać, zjawisko, miejscowość czy też rysunek zawierający jakiś przekaz ważny dla właściciela pojazdu czy jego bliskich. Wszystkie nasze marzenia może spełnić profesjonalny rekonstruktor i malarz pojazdów zabytkowych i nie tylko.