Karmy typu BARF

Karmy typu BARF

Karmienie psa jest bardzo ważną kwestią. Dostarczenie wszystkich niezbędnych składników w posiłkach dla naszych czworonogów bywa niekiedy nie lada wyzwaniem. Istnieje kilka sposobów na karmienie psów. To, na który z nich ostatecznie się zdecydujemy zależy od bardzo wielu czynników. Kwestie żywieniowe powinny zawsze zostać bardzo dobrze przemyślane.

Jak wyglądają karmy dla psów: BARF i inne

Generabarf karmalnie przyszli a także obecni opiekunowie czworonogów mają do wyboru wiele różnych sposobów żywieniowych dla psów czy też kotów. Może to być na przykład pokarm w formie suchej, który jest bardzo popularny. Jest to jednak bardzo przetworzone pożywienie, co może źle odbijać się na zdrowiu czworonoga, tak samo jak w przypadku ludzi. Pokarm wielce przetworzony zawsze pozostaje tym gorszej jakości dla każdego organizmu – bez wyjątków. Sucha karma jest także mało atrakcyjna dla samego zwierzaka. Jeżeli chodzi o plusy takiego pożywienie to pewnie dużą rolę odgrywa tutaj dostępność oraz łatwość w podawaniu zwierzakowi. Zdecydowanie lepiej mają się karmy mokre, co możemy zauważyć w składach (oczywiście nie wszystkich karm). Chociaż dalej pozostaje to jednak jedzeniem przetworzonym. Istnieją na rynku również karmy tak zwane pół-wilgotne, które są niczym inny jak miękką suchą karmą. Kolejnym sposobem karmienia psa jest podawanie mu domowego jedzenia. W tym wypadku podajemy głównie mięso w około 50-80 procentach, do tego dodajemy warzywa oraz owoce. Możemy także dodać wypełniacz w formie ryżu, makaronu czy ziemniaków. Wypełniacz nie jest jednak konieczny. Najbardziej zbliżoną formą do naturalnej jest barf karma. Co to jest? Nic innego jak podawanie psu, czy też kotu surowego mięsa. Oczywiście musimy zachować w tym przypadku odpowiednie proporcje – nie może to być jakieś tam mięso. Zasada jest prosta – cały posiłek ma składać się z 80 proc. mięsa oraz 20 proc. produktów roślinnych, czyli warzyw i owoców.

Na produkty mięsa ma składać się mniej więcej: mięso z mięśnia 50%, żołądki najlepiej takie z treścią 20%, podroby 15% oraz mięsne kości w ilości również 15%. Kości można podawać w formie zarówno zmielonej, jak i w całości. Ważne jest to, żeby zawsze obserwować psa, jeśli zdecydujemy się na podawanie mu kości. Pies strawi jest bez najmniejszego problemu.