Karma dla kota-cukrzyka

Karma dla kota-cukrzyka

Czasem zdarza się tak, że kot ma problemy ze zdrowiem, jest cukrzykiem lub ma chory przewód pokarmowy i trzeba zdecydować się na zmianę sposobu karmienia, lub przerzucić się na inną niż do tej pory karmę. Bez względu na to czy to przejściowe, czy nie, dobrze jest mieć miejsce, w którym można się zaopatrywać w takie specjalistyczne karmy. 

Sklep ze specjalistycznymi karmami dla kotów 

power of nature sklepCałe szczęście, internet dostarcza nam ogromny rynek usług zoologicznych, w tym sklepów, które oferują szeroki wybór karm dla kotów z problemami zdrowotnymi. Zdecydowanie najlepiej jest znaleźć taki, który posiada duża ilość różnych wariantów smakowych karm tej samej firmy, by co jakiś czas zmieniać lekko karmy pod względem składu i walorów smakowych. Jedną z najodpowiedniejszych karm dla kocich alergików jest Power of Nature sklep, który posiada ją w swoim asortymencie z pewnością powinien trafić do zakładki ulubionych. Często koty w pewnym wieku, po kastracji lub z miłości do podjadania – tyją. Karma Power of Nature została stworzona właśnie z myślą o nich. Dedykowana jest dla kotów alergików, cukrzyków i kotów z nadwagą. Zawiera dużą ilość mięsa z kurczaka, kwasów tłuszczowych oraz minerałów. Jednocześnie jest niskowęglowodanową karmą i nie zawiera uczulających białek roślinnych. Co istotne, Power of Nature jest wolna od produktów ubocznych z obróbki mięsa i roślin. Ta lekkostrawna naturalna karma polecana jest zwłaszcza dla kotów z nietolerancją pokarmową, alergiami skórnymi lub pokarmowymi (oraz zespołem jelita drażliwego IBS). Zawiera dużo minerałów pod postacią chelatów, które są łatwo wchłanialne do organizmu z przewodu pokarmowego. Duża przyswajalność składników mineralnych i innych wartości odżywczych karmy przy zachowanym niskim poziomie węglowodanów w składzie jest kluczowe dla zwierząt z problemami zdrowotnymi. Niweluje to wahania cukru we krwi, co jest korzystne zwłaszcza dla kotów z nadwagą i cukrzyków.

To naturalne, że chcemy dać naszemu kotu to, co najlepsze. Zwłaszcza jednak gdy w grę wchodzi jego zdrowie i dobra kondycja, trzeba szczególnie uważnie wybierać to, czym będzie karmiony. Może to mieć decydujący wpływ na jego zdrowie w przyszłości, więc konieczny jest wybór specjalistycznej karmy, dopasowanej pod potrzeby zwierzęcia.