Jestem miłośnikiem klasycznych mebli

Jestem miłośnikiem klasycznych mebli

Zbieranie i kolekcjonowanie mebli klasycznych to dzisiaj bardzo niszowe hobby, które bardzo trudno jest zaspokoić. Wszystko dlatego, że mebli klasycznych jest dzisiaj bardzo mało w wolnej sprzedaży. Zajmuję się ich kolekcjonowaniem od lat i wiem o tym niemalże wszystko. Takie meble jak na przykład art deco można kupić tylko na giełdach staroci albo w sklepach z antykami. Można je jeszcze kupić od ludzi, jeśli trafi się do takich, co je mają.

Ostatnio kupiłem bardzo starą komodę

komoda art decoW poszukiwaniu klasycznych i starych mebli przemierzam nasz kraj po kilka razy w miesiącu. Jeżdżę po najmniejszych miejscowościach i zatrzymuję się wszędzie, gdzie tylko widać, że dom jest naprawdę stary. Wiele jest takich domów, po których widać nawet dwa wieki istnienia. I to właśnie w takich domach można znaleźć najstarsze egzemplarze mebli. Na szukanie poświęcam całe tygodnie. Ostatnio znalazłem w bardzo starym domu piękny i klasyczny mebel jakim jest komoda art deco. Jedyne co musiałem zrobić to ją porządnie odrestaurować. Na szczęście jej poprzedni właściciele sprzedali mi ją za naprawdę niewielkie pieniądze. Dałem za nią chyba kilkaset złotych. Kiedy dokładnie sprawdziłem co to za piękna komoda art deco to aż oniemiałem z wrażenia. Okazało się, że meble ten ma kilkaset lat i wart jest prawdziwe krocie. Jako szanujący się kolekcjoner na pewno prędko nikomu tego mebla nie sprzedam. Komoda stoi w centralnym miejscu w moim salonie, ale wygląda po prostu przepięknie. Jeśli człowiek zna się na takich rzeczach to od razu widzi, że coś jest przepiękne i bardzo ładne. To oczywiste, że fachowe oko rozpozna okazy, których kupienie może być okazją nie do powtórzenia. Powiem szczerze, że ja jestem zachwycony meblami, które udało mi się kupić ostatnio. Nie spodziewałem się nawet, że za niewielkie pieniądze uda mi się kupić klasyczne meble w najlepszym wydaniu.

Jeśli ma się takie hobby jak stare i klasyczne meble to trzeba liczyć się z tym, że najlepiej kupować je od ludzi. Im starszy dom znajduję tym większe szansę widzę w nim na równie stare meble. Nie zawsze to się sprawdza, ale w większości przypadków mogę powiedzieć, że trafiam na przepiękne okazy. Mebel meblowi nie równy, ale na pewno na każdym takim klasycznym meblu można dzisiaj zarobić. Nie zawsze jednak kupuję meble z myślą o ich dalszej sprzedaży.