Jaki obrus wybrać?

Jaki obrus wybrać?

U mnie w domu obrusy są używane bardzo rzadko, ze względu na to że są małe dzieci i bezpieczniej jest ich nie stosować na co dzień, tak żeby nie pociągnęły ich za sobą Jednak ja w każdym domu mam kilka obrusów, które wykorzystuje przy różnych okazjach. Moim ulubionym wyborem i tym czym się kieruje przy zakupie ich jest to aby były plamoodporne i łatwo się je prasowało.

Czy obrus plamoodporny to dobre rozwiązanie?

obrusy plamoodporneDla mnie i myślę, że dla wielu rodzin z dziećmi czy takich osób, dla których ważny jest czas spędzony dla siebie, a nie na praniu i prasowaniu jest to bardzo ważne, alby obrus był plamoodporny. Obrusy plamoodporne można teraz znaleźć w wielu sklepach oraz dyskontach, są one bardzo łatwo dostępne co jest ich dodatkowym i ogromnym plusem. Jeżeli nie możemy znaleźć odpowiedniego dla nas można znaleźć bez problemu w wielu sklepach internetowych takie obrusy. Przy dzieciach sprawdzają się one wyśmienite. Są to moje ulubione obrusy jakie posiadam i głównie używam tylko ich. Kilka razy zdarzyło się że wylany na nie był, nie tylko przez dzieci, czasem również przed dorosłych, sok z czerwonych buraków, czy tłuszcz i zawsze bez dodatkowego namaczania udawało się doprać plamę za pierwszym razem. Obrusy te są w wielu kolorach, przez co nie trzeba się ograniczać. Tym bardziej że ich cena jest niewygórowana. Wiele takich obrusów dodatkowo jest łatwych do prasowania co jest dużym ułatwieniem. Moimi ulubionymi kolorami takich obrusów są biały i szary. Biały stosuje na bardziej eleganckie rodzinne obiady czy kolacje, a także święta. Natomiast szary jest idealny na spotkania i luźniejsze kolacje w gronie najbliższej rodziny czy bliskich znajomych. Nie tylko dla rodzin z dziećmi jest to dobre rozwiązanie, myślę że każdemu z nas zdarzyło się coś wylać, czy zrobić ślad od kawy czy potrawy. Często niestety takich plam nie da się w ogóle usunąć lub jest to bardzo trudne.

W wielu domach na co dzień nie używa się obrusów, jednak warto mieć zawsze kilka w domu które wykorzystamy w wielu okazjach. Świetnym rozwiązaniem są obrusy plamoodporne, które umożliwiają swobodne korzystanie z ich bez martwienia się czy zostaną plamy i nadadzą się tylko do wyrzucenia czy jednak uda się je wykorzystać ponownie. Plusem ich jest to, że często są one od razu łatwe do prasowania.