Jaki filtr do spychacza jest najlepszy?

Jaki filtr do spychacza jest najlepszy?

Maszyny budowlane są urządzeniami, które pracują w jednych z najtrudniejszych warunkach roboczych. Narażone są przede wszystkim na bardzo wysokie zapylenie, które może poważnie zagrozić wrażliwym częściom mechanicznym tych maszyn, a przede wszystkim – silnikowi. Aby przed tym się zabronić, wskazane jest stosowanie nowoczesnej i pewnej ochrony silnika.

Jaki filtr jest najlepszy do spychacza?

filtry caterpillar do spychaczyGłówną przyczyną awarii większości silników w maszynach budowlanych jest zatarcie się silnika, wynikające z dostania się do niego brudu, ale jest prosty sposób aby temu zaradzić. Przedstawię to na przykładzie spychaczy, czyi maszyn budowlanych które są jednymi z najbardziej narażonych na brud czy kurz. Aby uchronić się przed wpływem tych czynników na silnik, wystarczy zakupić filtry caterpillar do spychaczy, które zapewniają niemal stuprocentową skuteczność w chronieniu silnika naszego spychacza. Dlaczego zanieczyszczenia są tak niebezpieczne dla tego typu maszyn budowlanych? Spychacze pracują z ziemią i gruzem, a podczas pracy mikrocząsteczki kurzu, brudu czy pyłu w dość łatwy sposób dostają się do wnętrza maszyny. Jeżeli nie zamontujemy dobrego filtra, cząsteczki te wraz z cieczą roboczą, taką jak olej napędowy, dostaną się do tłoka silnika i spowodują jego zatarcie. Dobrej jakości filtr, taki jak catepillar, jest zaś w stanie w stu procentach przechwycić te niebezpieczne cząstki, a do silnika dostanie się jedynie oczyszczony olej napędowy. Firmy Catepillar są dobrym rozwiązaniem szczególnie dla tych użytkowników spychaczy, którzy nie chcą zakupywać oryginalnych filtrów ze względu na ich podwyższoną cenę, a jednocześnie zależy im na pewnej ochronie i bezpieczeństwie maszyny. Zamienniki tej firmy są uważane za niezwykle dopracowane części mechaniczne, których zakup jest dużo bardzo opłacalny, w porównaniu do części oryginalnych. Po wyborze odpowiedniego filtra, należy pamiętać o tym, żeby regularnie go oczyszczać, dzięki czemu zmniejszymy częstotliwość jego wymiany.

Silniki naszych maszyn budowlanych są bardzo wrażliwymi częściami mechanicznymi, dlatego kluczowe jest zadbanie o ich prawidłowy stan. Ułatwi nam to zakup odpowiednich części, które mają za zadanie dbać o stan naszego silnika. Dobry filtr jest w stanie przedłużyć żywotność silnika nawet o kilkadziesiąt procent.