Jaką wydajną terapię wybrać?

Jaką wydajną terapię wybrać?

Coraz więcej mówi się obecnie o tym, że wielu z nas powinno zacząć korzystać z terapii. Nie jest to obecnie powód do tego, żeby czegoś się wstydzić. Dzięki terapii możemy poprawić swoje życie, co będzie miało duże znaczenie nie tylko dla nas, ale też dla naszych bliskich. Sprawi to, że będziemy mogli poprawić poziom swojego życia oraz rozwiązać różnego rodzaju problemy emocjonalne, które napotykamy na swojej drodze.

Warto wybrać najlepszą systemową sesję terapeutyczną

W dzisiejszych czasach psychoterapii potrzebuje prawie każdy. Nie do każdego jednak przemówią sesje indywidualne, podczas których trzeba długo opowiadać o sobie, żeby terapeuta mógł nas poznać i zidentyfikować nasze problemy. Dzięki temu, że nasz terapeuta nas pozna możemy wiele dowiedzieć się o sobie  naszych problemach, ale istnieje też szybszy sposób. Są nim ustawienia rodzinne według metody Barta Hellingera. To typ terapii, który opracowano w ubiegłym wieku, gdy psychoterapia dopiero zaczynała pojawiać się jako dziedzina i była raczej innowacją, niż standardem. Przede wszystkim jest to terapia grupowa. Polega ona na tym, że osoba, która jest poddawana terapii siada na środku sali i w kilku zdaniach streszcza swoją sytuację, mówi też krótko coś o sobie. Nie jest to jednak bardzo istotne, gdyż dużą rolę w tej terapii odgrywa podświadomość. Warto więc wiedzieć o tym, że osoba, którą poddaje się terapii, wyznacza innych uczestników sesji i każe im odgrywać swoich bliskich. Następnie ustawia ich w pomieszczeniu w taki sposób, żeby ich pozycja względem niego oddawała charakter i poziom ich relacji. Tak więc bliskie nam osoby będą stały bliżej nas, odwrócone do nas przodem, a ktoś, kto miał na nas wpływ bez naszej wiedzy znajdzie się za naszymi plecami. Pozwoli to nam bardzo mocno rozwinąć się jako człowiek oraz dowiedzieć się wielu rzeczy o tym, skąd wzięły się nasze problemy. Jeżeli potrzebna nam jest wydajna terapia systemowa – Warszawa to dobre miejsce, żeby zacząć poszukiwania odpowiedniej grupy.

Podczas takiej sesji terapeutycznej zwykle wyzwalane są silne emocje, ponieważ ma ona znaczenie nie tylko dla jednej osoby, ale też dla tych, którzy wczuwają się w rolę innych osób. Nie ma to nic wspólnego z aktorstwem, przede wszystkim chodzi tutaj o dawanie różnych emocji, co czasem potrafi być dla nas naprawdę trudne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.dorotakraszewska-ustawienia.com!