Jaką obrożę wybrać dla swojego psa?

Jaką obrożę wybrać dla swojego psa?

Jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na adopcję psiaka. Dosyć długo zastanawialiśmy się nad tą decyzją. Uznaliśmy jednak, że nadszedł czas na to, aby w naszym mieszkaniu pojawił się jakiś pies. Szybko udało nam się znaleźć odpowiedniego czworonoga. Zdecydowaliśmy się na młodego psa, średnich rozmiarów. Nie mogliśmy się doczekać, aż przywieziemy go do domu. Zanim to nastąpiło, chcieliśmy jeszcze kupić kilka potrzebnych rzeczy.

Zakup obroży dla średniego psa

obroża dla psaZastanawialiśmy się nad tym, jakie rzeczy powinniśmy kupić dla swojego czworonoga. Chcieliśmy zapewnić mu jak najlepsze warunki, aby czuł się u nas dobrze przez cały czas. Pierwszym zakupem była obroża dla psa. Nie byliśmy pewni, czy będziemy go wyprowadzać na szelkach czy samej obroży, jest ona jednak konieczna w obu przypadkach. Przede wszystkim pozwala na umieszczenie na psiej szyi zawieszki świadczącej o aktualnym szczepieniu psa. Jest ona bardzo przydatna, kiedy pies ucieknie. Do tego dodaliśmy drugą zawieszkę, na której umieściliśmy nasze dane kontaktowe. Chcieliśmy być naprawdę dobrze przygotowani na ewentualność ucieczki psiaka. Byliśmy bardzo zaskoczeni różnorodnością wzorów, jakie można sobie na takiej obroży wybrać. Estetyka oczywiście nie jest najważniejsza, jednak dzięki niej pies może wyglądać bardziej uroczo. Zdecydowaliśmy się na model opatrzony kolorowym wzorem, który przyciąga wzrok. Najważniejsza była dla nas jednak jakość materiału, z jakiego wykonano obrożę. Powinna być ona solidna – jest to szczególnie ważne podczas spacerów, kiedy o obrożę zaczepia się smycz. Na szczęście udało nam się znaleźć trwałą obrożę, która powinna nam posłużyć co najmniej kilka lat. Wybraliśmy taki model, który łączy jakość z piękną estetyką.

Obroża była jednym z pierwszych zakupów, kiedy zdecydowaliśmy się adoptować psa. Jest to przedmiot bardzo praktyczny. Możemy na nim umieścić zawieszki z najważniejszymi informacjami. Poza tym podczas spacerów przymocowujemy do niej smycz. Bardzo ważne jest więc to, aby obroża była jak najlepiej dopasowana do budowy psa. Nie może być za ciasna, ponieważ mogłaby psa wtedy dusić. Nie powinna być również zbyt luźna, ponieważ wtedy pies z łatwością się z niej wysunie. Zmierzyliśmy więc obwód szyi swojego psa, aby najlepiej dopasować obrożę.