Jaka deska najlepsza do prasowania?

Jaka deska najlepsza do prasowania?

Czy jest różnica pomiędzy różnymi rodzajami desek do prasowania? Czy możliwe jest, że na jednej desce prasuje się lepiej a na innej gorzej? Każdy, kto prasuje z wykorzystaniem deski wie najlepiej, że to od niej zależy jakość i wygoda przy tej codziennej czynności. Najlepsze deski do prasowania mają zastosowane rozwiązania, które realnie ułatwiają korzystanie z nich. A najlepsze są deski z rękawem. Można na nich porządnie doprasować rękawy w wizytowych koszulach.

Najlepsza deska ma specjalny rękaw

polecane deski do prasowania z rękawemKażdy ma prawo wybrać sobie taką deskę, z której najłatwiej będzie mu korzystać. A naprawdę jest w czy wybierać, bo producenci desek do prasowania prześcigają się w różnych praktycznych rozwiązaniach. I nie bierzemy tutaj pod uwagę desek przemysłowych, które są stworzone z myślą o zakładach szwalniczych czy pralniach. Do użytku domowego można kupić kilka różnych rodzajów desek. Zdecydowanie najłatwiejsze w użytkowaniu są polecane deski do prasowania z rękawem, które dodatkowo mogą mieć kilka ciekawych funkcji. Rękaw lub rękawnik to specjalny kształt kawałka deski dopasowany do wyglądu rękawów w wizytowych koszulach. A wiadomo przecież, że nie ma nic trudniejszego niż prasowanie rękawów. Z taką specjalną deską z rękawem prasowanie koszul już nigdy nie będzie trudne. Wystarczy jedynie założyć rękaw koszuli na rękaw w desce i przeciągnąć po nim żelazkiem. To naprawdę łatwe, ale trzeba mieć do tego właśnie taką deskę. Poza samym rękawem w desce do prasowania bardzo przydatne jest też gniazdko z prądem. Wówczas deska działa jak przedłużacz. Kabel idący od deski podłączamy do gniazdka z prądem, a żelazko podłączamy do gniazdka w desce. Dzięki temu nawet najkrótszy kabel w żelazku nie stanowi przeszkody w prasowaniu. Jeśli ktoś chce mieć deskę z najwyższej półki to można jeszcze wybrać model ze specjalną antenką do zawieszenia na niej kabla z żelazka.

Mogłoby się wydawać, że deska do prasowania to prosty gadżet, którego kupienie nie wymaga zastanowienia. Tym czasem to wcale nie jest tak proste, bo różnych modeli są naprawdę dziesiątki. Najpraktyczniejsze deski to te, w których mamy specjalny kształt rękawa. Służy on do prasowania rękawów w koszulach. Dzięki takiemu rozwiązaniu robi się to o wiele łatwiej. Funkcjonalnych dodatków w desce do prasowania może być jednak o wiele więcej.