Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Jeśli marzy nam się nienaganny wygląd po wstaniu z łóżka i bez względu na pogodę, to warto postawić na rozwiązania trwałe. Make-up imitujący tatuaż może się sprawdzić zwłaszcza u pań, które cenią sobie praktyczność i nie lubią tracić czasu na codzienne malowanie się przed lustrem. Jeśli już zdecydujemy się na rozwiązanie permanentne, warto zrobić krótkie rozeznanie w temacie.

Trwały i estetycznie wykonany makijaż

permanentny makijaż - kołobrzegKosmetologia rozwinęła się na tyle, by zaoferować kobietom korzystającym z jej osiągnięć najsolidniejsze i najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie dbania o urodę. Zdarzają się sytuacje, kiedy wskutek niedomagania zdrowotnego kobieta traci włoski z brwi i rzęs, czego następstwem są nieestetyczne gołe miejsca. Aby odzyskać pewność siebie i wygląd z przeszłości, warto zdecydować się wtedy na tak zwany microblading, czyli wstrzyknięcie drobinek tuszu pod powierzchnię skóry. Zapewni to w miejscu brwi odpowiednie przyciemnienie imitujące brwi naturalne. Kolor jest dostosowywany do karnacji skóry. Oprócz pięknie zaznaczonych brwi, możemy także dopytać o zabiegi na usta, twarz i oczy. Jeśli interesuje nas profesjonalny, dobrze wykonany permanentny makijaż – Kołobrzeg będzie idealną lokalizacja do jego wykonania. Znajduje się tu wiele nadmorskich gabinetów, klinik urody i spa, które wykonają najwyższej jakości usługi. Zajmują się tym doświadczone i certyfikowane stylistyki oraz kosmetyczki, które mogą pochwalić się dyplomami oraz wyróżnieniami swojej dziedziny. Osoba, która wykonuje tego typu makijaże to linergistka, która przed przystąpieniem do wszelkich czynności kosmetycznych przeprowadza z klientką gruntowny wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwskazania natury zdrowotnej. Jeśli ich nie ma, proponuje kobiecie wykonanie makijażu a’la tatuaż, który utrzymuje się od 1,5 roku do nawet 2 lat, pod warunkiem, że skóra jest odpowiednio pielęgnowana, a kontur raz w roku poprawiany zgodnie z zaleceniami.

Zaletą tego typu zabiegu jest to, że poprawia on urodę niczym zwykły make-up, ale nie trzeba tracić czasu na malowanie się codziennie. Kreski wykonywane są w kolorze o około 2-3 tony ciemniejszym od naturalnej pigmentacji danej osoby, by zapewniały naturalny i estetyczny wygląd twarzy. Zabieg może podkreślić spojrzenie, nadać pigmentu ustom oraz zapewnić piękny wygląd brwiom bez konieczności udawania się w tym celu do chirurga.