Jak wybrać dobrą włóczkę?

Jak wybrać dobrą włóczkę?

W pasmanteriach zwykle można dostać jedynie najbardziej popularne kolory i modele włóczek. Są motki brązowe, czarne, niebieskie, ale już motków cieniowanych, czy wielobarwnych zwykle nie ma, bo się gorzej sprzedają. Są to też przede wszystkim włóczki syntetyczne, z akrylu, czy poliestru. Próżno szukać prawdziwej wełny, czy bawełny.Wiadomo, sklep stacjonarny ma ograniczoną powierzchnię więc bierze tylko takie towary co do których ma pewność, że się sprzedadzą

Miękka i kolorowa włóczka

polecana włóczka w sklepie internetowymWłaśnie z tego powodu warto robić zakupy w sklepach online. Tam można znaleźć włóczki różnej grubości, w różnych odcieniach. Jaka powinna być polecana włóczka w sklepie internetowym? Przede wszystkim warto sięgać po włóczki naturalne. Są to nie tylko włóczki z tradycyjnej wełny, ale także z wełny merynosów, bawełny, a nawet z wielbłąda, alpaki i jaka. W niektórych sklepach dostępne są włóczki lniane i pokrzywowe. Dzięki temu klient może wybrać zarówno włóczki roślinne, jak i zwierzęce. Dobra włóczka powinna być przyjemna w dotyku. Nie powinna być sztywna, szorstka, drażniąca. Wiele osób unika prawdziwej wełny ze względu na to, że podrażnia ona skórę. Wtedy można wybrać włóczkę bawełnianą. Grubość włóczek dopasowuje się do splotu oraz do drutów. Im cieńsza włóczka tym cieńsze druty czy szydełko będą używane do jej przerabiania. Cienka włóczka sprawdza się do tworzenia ubrań letnich, na zimę lepsza będzie grubsza, nieco cięższa włóczka. W sklepach internetowych można dostać włóczki w różnych kolorach. To barwy jednorodne, choć są też włóczki cieniowane, których kolor przechodzi od najciemniejszego do najjaśniejszego.Z takich włóczek wyroby są bardzo efektowne, szczególnie jeśli są dosyć duże np. koce i pledy. Również szaliki z pasami z różnych kolorów, kiedy barwy płynnie przechodzą z jednej w drugą wyglądają ciekawie. warto jest rozważyć zakup takich nietypowych włóczek w sklepie.

Poza włóczkami standardowymi można kupić też włóczki specjalne, na przykład bardzo puchate, włóczki z pomponikami, czy włóczki papierowe do wykonywania ozdób. Dzięki temu każdy klient może znaleźć ciekawe modele włóczek, o idealnej barwie, grubości i miękkości. To ważne do stworzenia idealnego swetra, koca, czy innego wyrobu. Liczy się w końcu też walor estetyczny.