Jak wybierać ubranka dla psów

Jak wybierać ubranka dla psów

Jeszcze nie tak dawno widok psa ubranego w sweterek powodował uśmiech na ustach wielu przechodniów. Dziś już do tego przywykliśmy i nie jest to wyraz fanaberii, ale dla niektórych ras wręcz konieczność aby nie zachorować. Ubrania dla psów to nie wymysł projektantów czy producentów aby nabijać kieszenie pieniędzmi. Dla wielu ras psów odzież jest po prostu koniecznością. Zwłaszcza jeśli klimat, w którym żyją jest odmienny od tego, w którym być powinien.

Odzież dla psów. Fanaberia czy konieczność?

ubranka dla pieskówTworzenie nowych ras psów ma wiele konsekwencji. W ten sposób powstają rasy o zwiększonym ryzyku zachorowań na jakąś przypadłość lub ich nieprzystosowaniu do panującego klimatu. Niektóre rasy jak np. charty ze względu na rodzaj sierści jaką posiadają mogą szybko się wychładzać dlatego wskazane jest zakładanie im jesienią czy zimą ubranka. Dotyczy to wszystkich ras, które nie mają podszerstka, a który zabezpiecza je przed zimnem. Hart nie jest tu wyjątkiem dotyczy to także yorków, maltańczyków czy grzywaczy chińskich. Ubranka dla piesków powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Kierujmy się zatem przy ich wyborze nie trendami mody a ich wygodą. Odpuśćmy bluzy z kapturem, w których nasz pupil na pewno wygląda rozkosznie, ale to czy posiadają kaptur czy nie jest już sprawą drugorzędną. Ważne także żeby ubrania łatwo i szybko się zakładało. Każdy psiak musi się do niego przyzwyczaić. Dlatego przygodę z psią odzieżą najlepiej zacząć od ubrań z miękkiego a nie szeleszczącego materiału. Dobrze jest wybierać te ubrania, które kojarzą się pupilom z miękkim i ciepłym kocem takie jak np. bluzy z polaru, które ciepło otulają grzbiet psa. Ubranie powinno dawać też możliwość założenia szelek czy obroży i było łatwe do utrzymania w czystości. Wśród psiej garderoby możemy wybierać pomiędzy bluzami, sweterkami, płaszczami i kurtkami. Cena zależy od rozmiaru na jaki się decydujemy. Najmniejsze dostępne w cenie od 25 zł. Największe dochodzą do 100 zł.

Jest wiele typów ubranek. Mogą być wkładane przez głowę lub rozpinane na zamek czy guziki. Są zrobione także z różnych materiałów. Każdy model sprawdza się w innych warunkach. Dlatego przy wyborze należy najpierw zastanowić się do czego ubranko ma się przydać. Czy do spacerów po mieście czy w lesie? Po górach czy łąkach? Jest to podstawa wyboru odzieży dla naszego pupila.