Jak szybko sprzedać kawalerkę?

Jak szybko sprzedać kawalerkę?

Każdy właściciel kawalerki z czasem myśli nad jej sprzedażą. Kawalerka to mieszkanie dobre dla młodej pary bez dzieci, czy dla singla, ale nie dla rodziny. Wynajmowanie mieszkania jest korzystne finansowo, ale jest obarczone ryzykiem. Wynajmujący mogą zalegać z płatnościami, zniszczyć mieszkanie, które będzie potem wymagało kompleksowego remontu. Poza tym koszty utrzymania lokum i czynsze stale rosną.

Atrakcyjna oferta sprzedaży kawalerki

tania kawalerka na sprzedaż krakówW związku z tym właściciele takich nieruchomości wolą je sprzedawać, niż wynajmować. Jeśli interesuje kogoś tania kawalerka na sprzedaż Kraków jest miejscem w którym bez problemu się taką znajdzie. Kawalerki są mniejsze i większe, z aneksem lub z osobną kuchnią. Dawniej miały one mikro łazienki i prawie nieistniejące korytarze, teraz widuje się nawet luksusowe, dwupoziomowe kawalerki. Zatem zarówno starsza samotna pani jak i pracownik korporacji, który rzadko bywa w domu mogą znaleźć coś dla siebie. Jak szybko sprzedać taką nieruchomość? Przede wszystkim trzeba umieścić informacje o jej sprzedaży na portalach internetowych. Jest ich bardzo dużo. Są portale specjalizujące się w obrocie nieruchomościami, jak również ogólnotematyczne z kategorią na domy i mieszkania na sprzedaż czy na wynajem. Zazwyczaj wymagane jest podanie kilku konkretnych danych, takich jak liczba pokoi, piętro, czy metraż, a do tego dodaje się opis kawalerki oraz dodaje zdjęcia. Fotografie są niezbędne, bo żeby ktoś zainteresował się mieszkaniem bez jego oglądania to musi mieć ono naprawdę bardzo niską cenę albo mieć idealnie położenie. Dobrze jest wstawić zdjęcia zarówno pokoju, jak i kuchni oraz łazienki. Często sprzedający dają także zdjęcia widoku z okna, parkingu czy okolicy, żeby pokazać jak to wygląda w naturze. W opisie kawalerki warto uwzględnić cechy jakie je wyróżniają. Może to być sąsiedztwo znanych sklepów, luksusowe i nowoczesne wyposażenie wnętrza, czy fakt że mieszkanie znajduje się na osiedlu zamkniętym.

Każdy potencjalny kupujący na pewno będzie zwracał na inne cechy kawalerki przed jej zakupem. Dla jednego będzie liczyć się tylko cena, bo na wielkie wydatki go nie stać, dla innego ważne będzie położenie i wykończenie wnętrza. Nie można zapominać o zdjęciach i trzeba się skupić na portalach internetowych, bo ogłoszenia gazetowe nie mają takiej szansy przebicia się.