Jak należy chronić psy przed pchłami?

Ektopasożyty są bardzo niebezpieczne dla zdrowia psów. Należą do nich pchły oraz kleszcze. Z racji tego, że zwierzęta na spacerze z łatwością mogą stać się ich posiadaczami, trzeba bardzo dobrze je przed nimi chronić. Jest wiele tysięcy rodzajów pcheł, a psy częściej mają pchły kocie, niż psie. Czworonogi mogą nawet paść ofiarą pchły ludzkiej.
Prewencja to najlepsza ochrona dla psów
Pchły nalezą do groźnych pasożytów zewnętrznych, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu czworonogów. W bardzo szybkim tempie składają jaja, przechodzą przez stadia larwalne, a następnie zaczynają podejmować krew psa. Wielu właścicieli powinno zdawać sobie sprawę, jak bardzo ważna jest ochrona przeciw pchłom dla psa rasowego jak i nierasowego. Należy dbać o zdrowie każdego czworonoga, bez względu na rasę czy wiek. Regularność i systematyczność jest tutaj kluczowa. Powinno się zapewniać stałą ochronę przeciwko pchłom oraz kleszczom. Należy zatem stosować preparaty, które będą działały na układ nerwowy pasożytów, unieszkodliwiając je. Dostępne na rynku preparaty występują w różnych formach, a to, na którą z nich posiadacz psa się zdecyduje, zależy od tego, co dla niego oraz psa będzie wygodniejsze i łatwiej dostępne. Do wyboru są specjalne obroże, spraye, krople, a nawet tabletki. Jeśli już pies jest posiadaczem pcheł, doświadcza on silnego, charakterystycznego świądu. Jeśli w porę nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, pies może nabawić się alergicznego pchelnego zapalenia skóry. Będzie to dla niego bardzo uciążliwe i wymagać może kosztownego leczenia, dlatego tak ważna jest profilaktyka i wczesne zapobieganie. Ciekawym rozwiązaniem są pakiety medyczne, które mają w swojej ofercie różnego rodzaju szczepienia, odrobaczania, ale również ochronę przeciw ektopasożytom. Koszty miesięczne pakietu nie są wysokie, a posiadacze czworonogów chronieni są przed wysokimi wydatkami w razie zbyt późnego wytępienia szkodników z psa.
Pasożyty takie jak kleszcze czy pchły mogą być groźne dla zdrowia, dlatego należy pamiętać o prewencji. Czworonogi będą wdzięczne, a i portfel właściciela nie ucierpi. Pchły osiedlają się nie tylko na psie, ale na legowisku i w miejscach, gdzie przebywa. Mieszkaniach panują świetne warunki do ich rozwoju. Należy często sprawdzać stan uszu, pleców, ogona oraz brzucha, bo tam najczęściej zalęgają się pchły.