Jak chronić Macbooka Air?

Jak chronić Macbooka Air?

Macbook Air to najpopularniejszy model komputera w ofercie Apple. Od samego początku, czyli premiery w 2008 roku, wyróżniał się designem, lekkością czy jakością materiałów użytych do produkcji. Przez cały ten czas, nic nie zmieniło się na gorsze a od momentu redesignu w 2018 roku, komputery te prezentują się jeszcze lepiej. Niestety, jak to zazwyczaj bywa za dobrą jakość trzeba zapłacić. W związku z tym, warto zadbać o Macbooka.

Etui to najlepsza ochrona dla komputera Apple

etui macbook air 13Ochronne pokrowce na komputery, nie cieszą się tak dużą popularnością jak etui na smartfony. Z pewnością po części wynika to z natury użytkowania tych sprzętów. Drugim prawdopodobnym czynnikiem odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest ograniczona dostępność i nie zbyt bogata oferta. Jednakże, w przypadku Macbooka Air sytuacja wygląda nieco inaczej. Ponieważ jest to najpopularniejszy laptop na świecie, wachlarz akcesoriów, które świetnie z nim współpracują jest szeroki. Pomimo dużej ilości modeli klasycznych, chroniących z każdej strony etui macbook air 13 jest laptopem, które aż takiej ochrony nie potrzebuje. Jego obudowa została wykonana z aluminium w technologii Unibody co oznacza, że do jej produkcji wykorzystano jeden kawałek aluminium. To pozwoliło uzyskać bardzo zgraną, twardą bryłę urządzenia, automatycznie bardziej odporną na uszkodzenia niż standardowe, miękkie aluminium. Pod warunkiem, że nie będziemy komputerem rzucać, to żadne etui tego nie będzie nam potrzebne. Warto natomiast pamiętać, że jeżeli zamierzamy używać tego komputera poza domem i często przenosić z miejsca na miejsce to warto zaopatrzyć się w etui które ochroni Macbooka, kiedy znajduje się on w torbie czy plecaku. W takich sytuacjach zawsze łatwiej o przypadkowe odbicie czy otarcia więc dodatkowa ochrona działa tylko na korzyść użytkownika. Do tego, najlepiej będzie wybrać pokrowiec który oferuje miękkie wnętrze oraz zamykany jest na zamek. błyskawiczny. Zapewni to odporność na incydentalne zarysowania wewnątrz etui oraz zabezpieczy komputer przed przypadkowym upadkiem.  

Apple Macbook Air o przekątnej 13 cali to najpopularniejszy komputer przenośny dostępny na rynku. Od samego początku wyróżniał się wspaniałą jakością wykonania, lekkością oraz designem. Dzięki użyciu bardzo dobry materiałów oraz najnowszych technologii do produkcji obudowy, nie musimy się bać o łatwe jego uszkodzenie. Warto jednak pamiętać, że podczas częstego przemieszczania się z komputerem, lekkie etui może znacząco zredukować liczbę rys i uszkodzeń.