Innowacyjny uchwyt samochodowy

Innowacyjny uchwyt samochodowy

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt by nie przypuszczał, że telefon można ładować w samochodzie, gdyż ładowarki miały jedynie wejście na kontakt. Obecnie można w samochodzie używać telefonów nawet bez ich dotykania i ładować bez kabla.

Jak wyglądają uchwyty samochodowe?

indukcyjny uchwyt samochodowyRozmowa przez telefon w trakcie jazdy grozi wypadkiem, a już na pewno mandatem. Trzymanie go w schowku czy w kieszeni, tylko kusi żeby skorzystać, dlatego warto się zaopatrzyć w indukcyjny uchwyt samochodowy, który pasuje do każdego modelu pojazdu. Jego praktyczne zastosowanie sprawia, że staje się niezastąpiony w każdym pojeździe. Enigmatyczne stwierdzenie „indukcyjny”, odnosi się do sposobu bezprzewodowego ładowania. Wystarczy włożyć telefon do uchwytu, aby automatycznie zaczął się proces ładowania. Nowoczesne modele uchwytów samochodowych są wyposażone w czujniki zbliżeniowe, które powodują, że kiedy telefon znajdzie się odpowiednio blisko, to skrzydełka mocujące rozwierają się, aby umożliwić łatwe umieszczenie w nich urządzenia. W kwestii materiału z jakiego jest on wykonany, to jest to wytrzymałe tworzyło, posiadające od wewnętrznej strony gumową powierzchnię, która dodatkowo wspomaga utrzymanie telefonu we właściwym miejscu. Uchwyt można montować na szybie, desce rozdzielczej czy na kratce nawiewu. W dwóch pierwszych przypadkach, stosuje się mocną przyssawkę na regulowanym ramieniu, natomiast do kratki stosuje się specjalny klips. Wszystkie te elementy są dołączone do zestawu, zatem można je stosować zamiennie.

Bez wątpienia uchwyt samochodowy powinien mieć każdy kierowca, ponieważ każdemu czasem się zdarza odebrać telefon w trakcie jazdy. Rozmawianie przed telefon umieszczony w uchwycie nie traci na jakości, ponieważ odbywa się za pomocą funkcji głośnomówiącej.