Innowacyjny skuter elektryczny dla niepełnosprawnych

Innowacyjny skuter elektryczny dla niepełnosprawnych

 

Dziś, osoby niepełnosprawne mogą cieszyć się coraz większą jakością życia. Ta przemiana nastąpiła kilka lat temu, odkąd otworzyliśmy się na zachód. Duże znaczenie miało niewątpliwie wejście do Unii Europejskiej. Nasz fundusz zdrowia uzyskał spore dotacje na sprzęt medyczny. Korzystają na tym chorzy, cierpiący ludzie, którzy muszą borykać się na co dzień z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W przypadku niepełnosprawności ruchowych, bardzo ważna jest pomoc, która umożliwi choremu większą mobilność.

Drogie inwalidzkie skutery dla seniorów

inwalidzki skuter elektrycznyWe Francji, bardzo popularne są już od dwóch dekad skuterki elektryczne dla inwalidów. Poruszają się też nimi seniorzy, którzy chcą być nadal aktywni i niezależni. Starość wcale nie musi oznaczać siedzenia w czterech ścianach. U nas, starsze osoby na razie rzadko korzystają z tego typu udogodnienia. Może to wynikać także z tego, że skuterki inwalidzkie, mimo iż są refundowane, kosztują kilka tysięcy złotych. Nowy skuterek inwalidzki kosztuje około ośmiu tysięcy złotych. Jest to skuterek, który może poruszać się z prędkością piętnastu kilometrów na godzinę. Skuterki, które osiągają maksymalną prędkość pięciu kilometrów na godzinę, są dużo tańsze – ich cena waha się od pięciu tysięcy do sześciu tysięcy złotych. Taki inwalidzki skuter elektryczny jest bardzo bezpiecznym środkiem transportu, najbezpieczniejszym dla osób niepełnosprawnych. Refundacja wynosi sześćdziesiąt procent ceny skuterka, ale nie może on kosztować więcej niż dziewięć tysięcy złotych. Należy więc mieć też swój wkład finansowy, aby zaopatrzyć się w ten sprzęt. Nie każdy senior, czy osoba niepełnosprawna może sobie na to pozwolić, bo renta jest naprawdę niewielka – wynosi tysiąc złotych. Nie wystarcza to nawet na codziennie, podstawowe potrzeby, nie mówiąc już o rehabilitacji ruchowej. Godzina pracy prywatnego rehabilitanta wynosi sto złotych, więc niezwykle trudno jest osobom niepełnosprawnym żyć w tym kraju.

Istnieje też możliwość pomocy ze strony fundacji. Wystarczy zapisać się do jednej z nich, aby stać się jej pełnoprawnym członkiem. Fundacje chętnie dopłacają do refundacji sprzętu. Można też założyć sobie subkonto, na które będą wpływać środki pochodzące z jednego procenta. Środki te później można wydać na każdy cel związany z leczeniem.