Industrialne oświetlenie we wnętrzu

Industrialne oświetlenie we wnętrzu

Industrializm jest mi subiektywnie bardzo bliski. Na Śląsku, w moim lokalnym otoczeniu sporo jest poprzemysłowych hal, fabryk, kopalni – miejsc opustoszałych, które dopiero od niedawna nabierają nowego znaczenia. Na wzór tych z lat 50 XX w. gdzie w USA po recesji młodzi artyści tworzyli w fabrykach pierwsze lofty.

Jakie to są industrialne lampy?

Lampy industrialneWnętrze industrialne to minimum bibelotów, ale duże znaczenie gry świateł. Im więcej oświetlenia tym lepiej surowy, trochę piwniczny i mroczny klimat zostaje zrównoważony strumieniami światła. W takich wnętrzach to właśnie lampy industrialne pracują w zamian za ów dekoracje i bibeloty. Wybierzmy te wiszące na długich kablach, stojące reflektory czy kinkiety w magazynowym stylu. Kolory to oczywiście czerń, szarość, kolory metaliczne, ale też akcentem mogą być lampy emaliowane na kolor ceglany czy pomarańczowy. Idealnie współgra z przemysłowym stylem. W przypadku loftowych lamp nie bójmy się odkrytych żarówek, widocznych kabli czy obdrapanej emalii. To dodaje temu stylowi prawdziwości i właściwego klimatu. Każdy z nas chyba kojarzy lampy sufitowe z zabezpieczonym kloszem szklanym poprzez metalową kratkę. Lampy na klatkach schodowych, w magazynach, spiżarniach, piwnicach.One również znajdą tu swoje miejsce. Polecam do industrialnej łazienki, na suficie zawieszone w kilku rzędach. Sprawią fenomenalne wrażenie swoistego loft stylu i doświetlą łazienkę np. w ceglanym odcieniu.

Lamy industrialne możemy zakupić nowe w stylu magazynowym, ale rzeczywiście dedykowane do przestrzeni domowych. Kto odważniejszy to może skusić się na lampy wprost z lat ubiegłych, takie które dotknął już upływ czasu. Można też zakupić egzemplarze rodem ze starych fabryk, ale już po przejściu stosownej przemiany.