Herbaty dla koneserów

Herbaty dla koneserów

 

Wszyscy chyba wiedzą, że herbata jest dobra dla zdrowia. Świat dzieli się na zwolenników kawy, tak zwanych kawoszy, oraz na zwolenników herbaty, tak zwanych herbaciarzy. Herbaciarze z kolei dzielą się jeszcze na zwolenników herbat czarnych, zielonych albo owocowych. Zdarzają im się odstępstwa i na przykład zwolennik herbaty czarnej napije się czasem zielonej, ale są to jednak wyjątki. Jednak wszystkich herbaciarzy łączy jedno – wybierają herbaty liściaste.

Wysokiej jakości czarne herbaty

czarne herbaty liściasteI nie ma w tym nic dziwnego, bowiem powszechnie wiadomo, ze herbaty liściaste są o wiele lepsze, cechuje je o wiele wyższa jakość niż herbaty ekspresowe. Dlatego pamiętajmy o tym, aby przypadkiem nigdy nie kupić w prezencie herbaciarzowi herbaty ekspresowej. To dopiero byłaby wpadka. Ja na przykład mam przyjaciela, który jest herbaciarzem, koneserem herbaty czarnej. W życiu nie przyszłoby mi do głowy, aby kupić mu herbatę ekspresową, myślę, ze przyjąłby to jako obrazę. Dlatego zawsze, kiedy do niego idę, po drodze wpadam do sklepu z herbatą, gdzie mogę dostać przeróżne czarne herbaty liściaste. Nie jest on fanem herbat aromatyzowanych, co nieco zawęża moje pole działania, ale mimo wszystko udaje mi się zazwyczaj dostać dla niego jakąś fajną herbatę. Kupowałem mu herbaty w tym sklepie już wiele razy, a cały czas udaje mi się go zaskoczyć jakimś innym gatunkiem. Dobrze świadczy to też o sklepie z herbatami, ze oferuje tak szeroki asortyment herbat. Mój przyjaciel zawsze częstuje mnie kupioną przeze mnie herbatą i razem delektujemy się jej wspaniałym smakiem. Bo ja także bardzo lubię herbatę i właśnie po to po części spotykamy – aby razem napić się przepysznej herbaty. Mój przyjaciel ma cały asortyment urządzeń do zaparzania, parzenie herbaty w jego wykonaniu to istny rytuał, co bardzo pozytywnie odbija się na jej smaku.

Najlepsze ze wszystkich są herbaty liściaste, dlatego jeśli mamy ochotę podelektować się smakiem przepysznej herbaty, wybierajmy właśnie te w listkach, kupione na wagę w dobrym sklepie z herbatami. Dzięki kupieniu takiej naprawdę dobrej herbaty będziemy mieli szanse poczuć pełen bukiet jej niepowtarzalnego smaku i spędzić w jej towarzystwie przemiłe popołudnie lub poranek, w zależności od tego, kiedy herbaty się napijemy.