Głęboki podziemny basen do ogrodu z jacuzzi

Głęboki podziemny basen do ogrodu z jacuzzi

 

W sklepach z wyposażeniem domu i ogrodu można kupić różne rodzaje basenów. Popularne są dmuchane brodziki dla małych dzieci oraz duże, rozporowe kąpieliska dla całej rodziny. Jeszcze inny, całoroczny basen to niecka na stałe montowana w ogrodzie. Ten typ jest najbardziej trwały, dzięki zmianom klimatu na cieplejszy, można z basenu podziemnego korzystać znacznie dłużej, niż tylko w okresie wakacyjnym. 

Jakie baseny sprawdzają się w ogrodzie? Podziemne czy rozporowe?

podziemny basen do ogroduPrzed zakupem basen w sklepie, warto zadać sobie pytanie, czy nie lepiej zamówić basen na wymiar. Producenci tego typu zabudowy oferują wiele wariantów całorocznych kąpielisk przydomowych. Niewielki podziemny basen do ogrodu to dobry sposób na urozmaicenie terenu koło domu. Prywatne źródło wody jest synonimem luksusu, na który stać coraz więcej osób. Koszt wykonania basenu podziemnego jest całkiem realny, nawet dla przeciętnej rodziny. Plusem tego typu rozwiązania jest możliwość dostosowania gabarytów i kształtu do wielkości działki. Nawet w zabudowie szeregowej można zmieścić basen. Baseny posiadają schody lub drabinkę, po której można zejść na dół. Zaletą basenów indywidualnie projektowanych jest możliwość zróżnicowania poziomów. Takiego aspektu nie ujmują producenci klasycznych, rozporowych i dmuchanych basenów. Jeśli w planach jest basen uniwersalny, służący dzieciom i dorosłym, to można zamówić basen o zróżnicowanym poziomie z brodzikiem. Także bardziej luksusowe, zaawansowane rozwiązania to połączenie basenu z jacuzzi i dyszami do masażu. Zatem możliwości i rozwiązań jest na prawdę wiele. W wyborze basenu ograniczeniem może być tylko wyobraźnia i zasobność portfela. Jednak firmy produkujące baseny dają możliwość kredytowania takiej inwestycji.

Wygoda i komfortowe wakacje spędzone na własnym ogródku, to da się zrealizować z basenem. Podziemne konstrukcje wypełnione wodą i z dodatkowym, przezroczystym zadaszeniem, pozwalają cieszyć się kąpielami od wiosny do jesieni. To doskonały sposób na relaks ale tez na oszczędzanie. Zamiast korzystać z wody chlorowanej w publicznych kąpieliskach, lepiej mieć przy domu własne, prywatne kąpielisko. Całoroczny basen może mieć klasyczną, prostokątną budowę lub formę koła czy też inny, bardziej oryginalny kształt.