Gdzie trzeba stosować płyty niezapalne?

Gdzie trzeba stosować płyty niezapalne?

Zmniejszanie ryzyka występowania pożaru jest możliwe dzięki zastosowaniu płyty niezapalnej do produkcji różnych rodzajów mebli. Jej potencjalna palność jest wielokrotnie testowana, aby taki półprodukt mógł otrzymać odpowiednią klasyfikację. W ten sposób producenci mają pewność, że używają materiału w pełni bezpiecznego.

Miejsca zastosowań płyt niezapalnych

płyta niezapalnaDo produkcji mebli stawianych w miejscach takich jak korytarze ewakuacyjne czy pomieszczenia, w których przebywa więcej niż pięćdziesiąt osób wymagane jest zastosowanie płyt meblowych, które nie zwiększą ryzyka występowania pożaru. Płyta niezapalna jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększanie odporności rozprzestrzeniania się ognia wewnątrz większych budynków, takich jak galerie handlowe, zakłady pracy czy obiekty sportowe. Wykonane z płyty niezapalnej wyroby posiadają klasyfikację określającą ich udział w pożarze jako bardzo ograniczony. Nie powodują one rozgorzenia ognia, a jedynie średnią ilość dymu bez dodatkowych płonących kropli. Jest to doskonały materiał do użycia w wielu sytuacjach, który może uratować budynki przed rozprzestrzenianiem się pożaru. Płyta niezapalna wpisuje się doskonale w wymogi stosowania materiałów w obiektach użyteczności publicznej, które muszą charakteryzować się jak najwyższym poziomem bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych.

Potwierdzone certyfikatami płyty niezapalne o wyjątkowych właściwościach są produktem koniecznym do wykonywania różnego rodzaju mebli wykorzystywanych w miejscach użyteczności publicznej. Dzięki nim unika się zagrożenia szybkiego rozprzestrzeniania ognia w czasie pożaru, do czego trzeba wykorzystywać wszystkie możliwości. Zastosowanie płyt niezapalnych jest dodatkowo regulowane przez przepisy prawa budowlanego.