Energooszczędne dachowe płyty izolacyjne PIR

Energooszczędne dachowe płyty izolacyjne PIR

W nowoczesnym budownictwie wykorzystywane są materiały ekonomiczne i wykazujące wszechstronne właściwości izolacyjne i wytrzymałościowe. Zastanowię trwały i funkcjonalny materiał budowlany, dzięki któremu w budynkach zachowane są wysokie parametry przy niewielkim nakładzie finansowym. Są to różnego rodzaju płyty wykorzystywane do budowy obiektów przemysłowych, hal targowych i magazynów oraz izolowania budynków.

Pokrycia dachowe i nowoczesne izolacje PIR

dachowa płyta izolacyjna pirPłyty izolacyjne są nowoczesnym materiałem budowlanym, który składa się z dwóch okładzin wykonanych z elastycznej folii metalizowanej oraz znajdującego się pomiędzy nimi rdzenia izolacyjnego ze sztywnej pianki PIR. Płyty izolacyjne PIR stosowane są zarówno na dachach skośnych i płaskich, gdyż są doskonałym materiałem do zastosowanie jako izolacja posadzek, stropów, tarasów i ścian trójwarstwowych. Nowoczesna dachowa płyta izolacyjna PIR ma niezwykłą izolacyjność termiczną. Umożliwia zastosowanie cieńszej warstwy izolacji przy zachowaniu odpowiednich parametrów termicznych i niskiej utracie ciepła. Struktura materiału o wysokiej gęstości gwarantuje również wysoką odporność starzeniową pianki, zwłaszcza na zmienne warunki atmosferyczne. Płyty są również ognioodporne, dlatego mogą być powszechnie stosowane. Samogasnące właściwości dają poczucie bezpieczeństwa zarówno w budynkach mieszkalnych jak i halach przemysłowych. Są niezwykle łatwe i szybkie w montażu oraz doskonale stabilne. Nawet przy długofalowej eksploatacji zachowują wszystkie właściwości i parametry. Są odporne na grzyby i pleśnie, a dzięki sztywnej piance PIR uniemożliwiają przedostanie się i penetrowanie w ich strukturach różnym szkodnikom. Współcześni inwestorzy budowlani coraz chętniej decydują się na wykorzystanie energooszczędnych płyt izolacyjnych przy pokryciach dachowych.

Dają one gwarancję niskiego zużycia energii przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego. Pomagają stworzyć idealnie izolowane i zabezpieczone przed ucieczką ciepła obiekty budowlane przeznaczone do użytku prywatnego oraz publicznego. Nowoczesne płyty izolacyjne PIR są świetnym materiałem budowlanym o wysokich parametrach wytrzymałościowych i energooszczędnych stosowanym do izolacji pokryć dachowych. Są najefektywniejszym izolatorem wykorzystywanym powszechnie w budownictwie.