Ekwipunek taktyczny do pasa i nie tylko

Ekwipunek taktyczny do pasa i nie tylko

Ekwipunek taktyczny to wszystko to, co w sytuacji kryzysowej pozwoli nam na przetrwanie i utrzymanie się przy życiu. Jest to rozmyślnie skompletowany sprzęt, jaki jesteśmy w stanie zabrać ze sobą w każdej chwili, a ma on na celu ułatwić nam funkcjonowanie w niesprzyjających warunkach. Kompletowanie takiego ekwipunku wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu przetrwania i powinno być dobrze przemyślane.

Podstawowe wyposażenie przy pasku

karabińczyk do paskaNiezależnie od tego czy szykujemy się do działania w trudnych warunkach terenowych, czy też w terenie zurbanizowanym, pewne elementy wyposażenia są absolutną podstawą. Jedną z takich rzeczy jest podręczna apteczka. Bandaże, środki opatrunkowe, woda utleniona, koc NRC (czyli tzw. folia życia), podstawowe środki przeciwbólowe i inne drobiazgi wedle indywidualnych potrzeb, to minimum. Prócz tego warto jest mieć podstawowe narzędzia, ułatwiające zdobycie pożywienia, poruszanie się w nieznanym terenie, a czasem nawet obronę własną. Dobrej jakości nóż umożliwi zbudowanie schronienia, oraz zapewni namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Może pomóc też w zdobyciu i przygotowaniu pożywienia. Dobrze jest, aby był przypięty do paska w taki sposób, aby w razie potrzeby mieć do niego łatwy dostęp. Do paska od spodni możemy przytroczyć też kilka innych składowych ekwipunku, które mogą okazać się niezbędne. Z powodzeniem umożliwi nam to karabińczyk do paska. Kompas, multitool, klucze, które chcemy mieć bezpiecznie przy sobie, oraz wiele innych, w wygodny sposób umieścimy pod ręką. Karabińczyk do paska pozwoli na swobodne dysponowanie zawieszonym sprzętem i zapewni niczym nieskrępowany dostęp w razie potrzeby.

Komponując swój ekwipunek taktyczny, zwróćmy szczególną uwagę na właściwe jego zabezpieczenie i rozmieszczenie. Bardzo ważny jest, w miarę możliwości, szybki i nieograniczony niczym dostęp do wszystkiego, co jest akurat niezbędne. Dobrze jest również, by to, co ze sobą zabieramy nie utrudniało nam poruszania się i nie hamowało naszych ruchów. Wszystkie te istotne kwestie należy poruszyć zawczasu, by w razie potrzeby być gotowym do działania.