Ekogroszek zamiast węgla

Ekogroszek zamiast węgla

Kupno materiałów opałowych to niekiedy może być dość spory wydatek. W szczególności koszty z tym związane mocno dotykają osób, które ogrzewają swoje domy przy użyciu węgla. W ciągu ostatnich kilkunastu lat ceny węgla stale rosną. W związku z tym warto pomyśleć o zrezygnowaniu z ogrzewania tym materiałem opałowym. Dostępnych jest obecnie tak dużo różnych materiałów opałowych więc zdecydowanie mamy w czym wybierać. Niektóre materiały mogą bardzo zadziwić swoją kalorycznością. 

Efektywne ogrzewanie ekogroszkiem 

ekogroszek taniNie da się ukryć, że niektóre materiały opałowe jakie się pojawiły w sklepach w ostatnim czasie nie są bardzo popularne ponieważ podchodzi się do nich sceptycznie. Przykładem takich materiałów są chociażby ekogroszek, pellet drzewny czy też brykiet torfowy. Jak się okazuje materiały te zasługują jednak na uwagę. W szczególności warto zdecydować się na zainwestowanie w pierwszy z wymienionych powyżej materiałów. Jeśli chcemy zakupić ekogroszek tani to warto poszukać tego materiału na składach opału na długo przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Im bliżej nam do rozpoczęcia takiego sezonu to tym bardziej ceny rosną. Jeśli więc posiadamy dużą kotłownię to możemy zdecydować się na zakup ekogroszku nawet na wiosnę. Wówczas ceny tego materiału opałowego będą najniższe ponieważ na wiosnę organizowane są duże wyprzedaże posezonowe. Ekogroszek jest materiałem opałowym, który produkowany jest na bazie węgla. Jednak w znacznym stopniu się on od węgla różni. Przede wszystkim chodzi o zawartość siarki. W węglu cząsteczek siarki jest bardzo dużo. Natomiast w ekogroszku siarki nie ma prawie wcale ponieważ jest to materiał poddawany odsiarczaniu. Ogrzewanie ekogroszkiem z każdym dniem zaczyna być coraz bardziej popularne ponieważ jest po prostu efektywne. Ze wszystkich ekologicznych materiałów opałowych to właśnie ekogroszek jest uznawany za materiał najbardziej kaloryczny. 

Na ten moment w ogrzewanie ekogroszkiem zainwestowały setki tysięcy osób. Okazuje się, że kaloryczność ekogroszku nie odbiega w dużym stopniu od kaloryczności węgla. Warto jednak pamiętać o tym by kupować taki ekogroszek, który pochodzi z pewnego źródła. Ostatnimi czasy do Polski zaczyna trafiać często ekogroszek ze Wschodu, którego jakość pozostawia jednak wiele do życzenia.