Drzwiczki do gazu na każde warunki

Drzwiczki do gazu na każde warunki

 

Skrzynka do gazu zwykle posiada w swoim wnętrzu między innymi odpowiedni zawór, gazomierz, a także reduktor ciśnienia. By odpowiednio te elementy zabezpieczyć, warto wybrać wysokiej jakości drzwiczki do gazu. Powinny cechować się trwałością i odpornością. Co jeszcze powinno je charakteryzować?

Cechy trwałych drzwiczek gazowych

uniwersalne drzwiczki do gazuGłówną cechą tego typu konstrukcji jest z pewnością możliwość szybkiego dostępu w przypadku ryzyka niebezpieczeństwa. Z tego względu drzwiczki do gazu zwykle wyposażone są w uniwersalny zamek, który otwierany jest dość powszechnym kluczykiem w kształcie trójkąta. Dzięki temu, że jest uniwersalny – do skrzynki gazowej mogą z łatwością dostać się strażacy, pogotowie gazowe, elektryczne lub inne służby jeżeli zaistnieje taka konieczność. Dodatkowo uniwersalne drzwiczki do gazu wykonywane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej, w związku z czym okazują się niezwykle odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne jak między innymi ulewy, śnieg czy mróz. Znajdą swoje miejsce zarówno na północy Norwegii jak i w krajach arabskich! Są także wysoce odporne na wszelką temperaturę – niezależnie czy mowa o tej poniżej, czy powyżej 0 stopni Celsjusza. Dodatkowo konstrukcje tego typu odporne są na promieniowanie UV. Jeśli chodzi o materiał, z którego najczęściej się je wykonuje, jest to ocynkowana, stalowa blacha, bardzo często malowana proszkowo. Dostępne są różne warianty kolorystyczne, a co za tym idzie, można wyposażyć się w drzwiczki koloru żółtego całkiem nieźle imitujące światło latarki lub brązowe albo czerwone barwy przypominające jesień. W każdym razie szeroki wybór wzornictwa umożliwia dopasowanie do bardzo nowoczesnych budynków, ponieważ są dostępne również drzwiczki szlifowane lub polerowane na wysoki połysk. Konieczne jest, by wyposażone były w otwory wentylacyjne zapewniające swobodny przepływ powietrza. Dzięki tego typu otworom bezpieczeństwo korzystania z tego typu drzwiczek będzie na najwyższym poziomie!

Zadaniem drzwiczek gazowych jest efektywne chronienie zawartości szafki przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi oraz związanymi z warunkami atmosferycznymi. W szafce znajdują się elementy takie jak zawór, gazomierz czy reduktor ciśnienia, a co za tym idzie, ochrona tychże elementów jest niezwykle istotna.