Dla kogo jest urządzenie wibracyjne?

Dla kogo jest urządzenie wibracyjne?

 

Na rynku jest bardzo duży wybór urządzeń do ćwiczeń. Należy pamiętać, by wybrać odpowiednie pod określone predyspozycje. Ruch fizyczny z pewnością poprawi kondycję fizyczną oraz samopoczucie przez wydzielanie endorfiny. Przed wybranie odpowiedniego urządzenia, należy określić jakie partie ciała chcemy ćwiczyć.

Jak ćwiczyć na urządzeniu wibracyjnym?

platforma wibracyjnaNa początek rozpoczęcia ćwiczeń w domowych warunkach najlepiej nadają się maszyny wibrujące. Do zestawu dołączone są instrukcje użytkowania oraz możliwe wykonywane ćwiczenia, na urządzeniu. Producenci oferują wiele możliwości konfiguracji urządzenia. Do samej platformy wibracyjnej, dołączone są gumowe chwyty. Podczas ich rozciągania pracują mięśnie ramion i barków. Istnieje możliwość kupna bardziej rozbudowanej wersji, która posiada pas wibracyjny. Zakładany jest on na partię brzucha i powoduje napinanie się mięśni. Poprzez wprawienie w ruch całej tkanki, powoduje spalanie nadmiaru tłuszczu. W połączeniu z platformą, która działa na nogi, jest to świetny sposób na zrzucenie kilku kilogramów. Platforma wibracyjna 3d posiada wmontowany komputer. Za pomocą prostych przycisków, istnieje możliwość zmiany trybów drgań. Oblicza on również czas treningu, przekładając go na spalone kalorie. Jego dużą zaletą jest niewielki wymiar. Pozwoli to na przechowywanie do w szafie, ale również dzięki temu można wyjść z nim na świeże powietrze. Aby wibracje odczuwać jak najmocniej, należy rozłożyć nogi szeroko.

W niektórych przypadkach na tarczy platformy znajdują się, specjalne żelowe podkładki. Ich zadaniem jest masowanie stopy. Ćwiczenia na tego typu urządzeniach jest zalecane dla osób posiadających platfusa. W przypadku osób, które mają problem z utrzymaniem równowagi, istnieje możliwość kupienia sprzętu z poręczami.