Decydujemy się na gumowanie wałków

Usługa regeneracji wałów poliuretanowych potocznie jest nazywana gumowaniem. Naprawa ta polega na zdejmowaniu starej bieżni poliuretanowej, silikonowej albo gumowej, a następnie na nałożeniu nowej powłoki z poliuretanu. Zregenerowany wał poliuretanowy znajdzie zastosowanie w większości przypadków branż przemysłowych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat regeneracji wałów? A także na co zwrócić uwagę w momencie korzystania z takiej usługi?
Profesjonalnie wykonywane gumowanie wałków
Efektem regeneracji wałów poliuretanowych jest redukcja kosztów związanych z faktem, że nie ma potrzeby produkowania od podstaw nowych wałków. Może się to przekładać bezpośrednio na znacznie szybszy czas dostaw części do klientów. Płynna oraz niezawodna praca elementów pokrytych poliuretanem jest główną zaletą korzystania z takich usług, a dodatkową są oszczędności. Warto zdecydować się na profesjonalnie wykonywane gumowanie wałków maszyn. Większość firm zajmujących się tego rodzaju zleceniami podchodzi do nich w sposób indywidualny, co dotyczy również kwestii wyceny. Pod uwagę należy wziąć zarówno warunki pracy, wielkość zamówień, jak i dodatkowe usługi. W przypadku profesjonalnych firm wysoka jakość produktów oraz usług jest priorytetem. Dział kontroli jakości powinien dysponować jak najbardziej zaawansowany sprzęt pomiarowy w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. Metoda na zimno polega na oklejaniu bębna na zimno specjalną mieszanką gumową. W tym przypadku konieczne jest staranne odczekanie, aż klej wyschnie. Jest to także doskonała metoda w przypadku wypełniania nieszczelności oraz powstałych ubytków. Ze względu na fakt, iż jest wykonywana w niskiej temperaturze, to pozostaje bezinwazyjna dla materiału, z jakiego wykonywane są bębny. Natomiast gumowanie na gorąco jest naprawą podlegającą procesowi wulkanizacji, która pozwala uzyskać różnej jakości warstwy ochronne.
Bez względu na fakt, czy zostanie wybrany proces gumowania na zimno czy na gorąco, w każdym przypadku dostrzegalne są zalety w czasie dalszego użytkowania. Pierwszą z nich spowolnienie się ścierania powierzchni, dzięki czemu efekt gumowania umożliwia znaczne ograniczenie kosztów. Kolejnym atutem jest zapewnianie bardziej płynnej pracy podzespołów, które są oparte na konstrukcji łożyskowej.