Darmowe i proste programy do faktur

Darmowe i proste programy do faktur

Od niedawna przedsiębiorcy muszą wystawiać faktury elektroniczne. Jeszcze nie wszyscy, ale już coraz większe grono przedsiębiorców jest do tego zobligowane. Fakturę można wystawić w jakimś popularnym edytorze tekstowym, ale najprościej jest używać programu do tego przeznaczonego. W internecie jest bardzo duży wybór jeśli chodzi o programy do wystawiania faktur. Można kupić wersję płatną programu albo poszukać czegoś prostego i darmowego.

Programy fakturowe z opcją pliku jpk

intuicyjny prosty program do fakturPrzedsiębiorcy będący płatnikami podatku vat musza rozliczać się z urzędem ze wszystkich transakcji z tym właśnie podatkiem. Takie rozliczenie wysyła się do właściwego urzędu raz na miesiąc. Tworzy się specjalny plik, który następnie wysyła się elektronicznie do urzędu. Dlatego właśnie każdemu przedsiębiorcy będącemu vatowcem potrzebny jest intuicyjny prosty program do faktur umożliwiający wygenerowanie tego właśnie pliku. Takie programy do fakturowania, które umożliwiają wygenerowanie pliku jpk mogą być nawet darmowe. Wystarczy jedynie dobrze poszukać w internecie. Sporo darmowych programów może mieć jednak pewne ograniczenia. Niektóre umożliwią wystawienie jedynie kilku faktur a inne zasypią nas reklamami. Coś kosztem czegoś, ale nawet płatne i pełne wersje programów nie będą jakimś dużym kosztem dla przedsiębiorcy. Za pełną wersję programu fakturowego z wszystkimi możliwymi funkcjami oraz wersją na smartfony zapłacimy maksymalnie kilkanaście złotych miesięcznie. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę ułatwienie funkcjonowania jakie daje korzystanie z programu. Ręczne wypisywanie faktur nie jest jednak zabronione. Tylko, że potem stworzenie pliku jpk przy dużej ilości faktur może zająć nawet kilka dni. A jeśli faktury wystawia się w programie to plik kontrolny stworzymy w kilka sekund za pomocą jednego kliknięcia.

Przepisy podatkowe wymogły na przedsiębiorcach pójście w nowoczesność. Nie da się już dzisiaj uciec od komputeryzacji, ma ona miejsce dosłownie w każdej dziedzinie życia. Jednocześnie to życie nam ułatwia. O wiele łatwiej jest wystawić fakturę w programie do fakturowania. Wystarczy kilka kliknięć, żeby faktura trafiła na skrzynkę pocztową kontrahenta. Skrzynkę elektroniczną oczywiście. Dzięki programom można też w łatwy sposób wygenerować plik kontrolny dla urzędu.