Czym są dermokosmetyki?

Czym są dermokosmetyki?

 

Dermokosmetyki to nowoczesne preparaty do pielęgnacji skóry, które możemy kupić tylko i wyłącznie w aptekach. Doskonale sprawdzą się w przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej, delikatnej i alergicznej. Sprawdzą się nawet w przypadku skóry objętej problemami dermatologicznymi. Tego typu produkty wręcz stworzone są dla osób, które cierpią z powodu problemów skórnych.

Dla kogo są dermokosmetyki?

dermokosmetyki - sklepDermokosmetyki są produktami kosmetycznymi, przeznaczonymi głównie dla osób, cierpiących z powodu chorób dermatologicznych. Tak naprawdę produkcja dermokosmetyków przypomina proces produkcji leków. Wszelkie użyte produkty są zawsze skonsultowane z lekarzami dermatologami oraz kosmetologami. Dermokosmetyki powstają w sterylnym środowisku. Takie kosmetyki nie powinny zawierać w swoim składzie syntetycznych środków zapachowych, ani substancji, które zostały genetycznie zmodyfikowane. Tak naprawdę dermokosmetyki przeznaczone są głównie dla skóry chorej, dotkniętej różnymi problemami. A więc formuła powinna być pozbawiona wszelkich substancji, które mogą wywołać alergię skórną. Wszystkie dermokosmetyki przed wprowadzeniem na rynek muszą być poddane specjalistycznym badaniom dermatologicznym na skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Badania te odbywają się w obecności lekarza dermatologa. Dermokosmetyki będą świetną opcją pielęgnacyjną dla osoby, która cierpi z powodu trądzik różowatego, czy trądziku młodzieńczego. Jednak kosmetyki te doskonale sprawdzą się również w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Pamiętajmy o tym, że dermokosmetyki powstają w sterylnych warunkach. To dlatego wymagania wobec nich są nieco podwyższone – zarówno jeśli chodzi o skład, jak i o właściwości. Dermokosmetyki praktycznie nie zawierają konserwantów, a na ich miejsce zostały wprowadzone np. witaminy, antyoksydanty, czy lipidy. Nie brakuje w nich także składników pochodzenia roślinnego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „dermokosmetyki – sklep”, a z całą pewnością znajdziemy sporą ilość ofert.

Mimo tego, ze dermokosmetyki powstały z myślą o skórze z problemami dermatologicznymi, to osoby ze zdrową skórą także z powodzeniem mogą je stosować. Dermokosmetyki to świetna opcja dla skóry wrażliwej, która na kosmetyki reaguje zaczerwienieniem, a także pieczeniem. Z całą pewnością dermokosmetyki sprawią, że skóra będzie wyglądała nieco lepiej i dzięki nim uporamy się z uporczywym swędzeniem i pieczeniem.

Więcej informacji – empiriaspa.pl