Czym jest deratyzacja?

Czym jest deratyzacja?

Walka ze szczurami nie jest fanaberią czy też kwestią widzimisię, ale wyższą koniecznością. Jest tak, ponieważ te gryzonie stwarzają dla nas i naszych bliskich spore zagrożenie, w tym epidemiologiczne, albowiem większość z nich to nosiciele wielu wirusów, bakterii i pasożytów.

Warszawscy specjaliści od deratyzacji

deratyzacja warszawaNiestety nie znamy sposobu na skuteczne ograniczenie populacji szczurów, toteż musimy posiłkować się eksterminacją. Gdybyśmy tego nie robili, doszłoby do zakłócenia równowagi, a gryzonie rozmnażałyby się z zawrotną prędkością. U szczurów jest z tym szczególny problem, albowiem ciąża trwa u nich zaledwie 22-23 dni, a liczba młodych w miocie może sięgać kilkunastu osobników. Co prawda jest to z reguły 7-8 młodych, ale to i tak zawrotna ilość, dzięki czemu te gryzonie są w stanie nie tylko szybko odbudowywać populację, ale także znacząco ją zwiększać. Deratyzacja ma wiele obliczy od wyłapywania mechanicznego, przez rozkładanie klatek ze spreparowanym jedzeniem po prowadzenie działań zapobiegających ich ekspansji. Przedsiębiorstwa odszczurzające trudnią się także wywozem martwych osobników, które zdziesiątkowały choroby lub padły ofiarą drapieżników. Zatem jeżeli i nam jest potrzebna deratyzacja Warszawa jest doskonałym miejscem, by skorzystać z takich usług. Dlaczego? Ponieważ w naszym mieście działa co najmniej kilka firm deratyzacyjnych świadczących kompleksowe usługi, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Szczury mają niezwykle silny układ immunologiczny i w toku zmian ewolucyjnych uodporniły się na większość chorób, które zagrażają człowiekowi. Toteż wchodzenie z nimi w bezpośrednią interakcję,co  może skutkować pokąsaniem lub podrapaniem, jest niebezpieczne i od tego tylko krok do poważnego zakażenia.