Czy warto pić żel z aloesu?

Czy warto pić żel z aloesu?

Aloes od lat jest stosowany do leczenia oparzeń słonecznych, zapalenia skóry i innych chorób. Jednak ostatnio sok z aloesu zyskuje popularność jako zdrowy napój, a osoby go pijące mają nadzieję na pozyskanie jego składników odżywczych poprzez spożycie doustne w taki sam sposób, jak przy stosowaniu miejscowym. Jakie więc korzyści może dać picie żelu aloesowego? Poniżej kilka przykładów stosowania tej niesamowitej rośliny.

Żel aloesowy do picia – na co pomoże?

aloes żel do piciaOrganizm o kwaśnym pH jest bardziej podatny na choroby, dlatego ważne jest utrzymanie zasadowego pH. Właśnie tutaj pojawia się pierwsza zaleta picia soku z aloesu. Jego działanie alkaliczne pomaga zrównoważyć pH i zwalczać stany zapalne, przeziębienia i wiele innych problemów. Sok z aloesu jest bardzo gęsty, więc jest idealny w zapobieganiu lub leczeniu odwodnienia. Utrzymanie nawodnienia pomaga w detoksykacji organizmu, zapewniając oczyszczenie i wypłukanie zanieczyszczeń. Osoby cierpiące na refluks żołądkowy, często stosują leki o krótkotrwałym działaniu. Aloes żel do picia może okazać się przełomowym odkryciem w leczeniu tego schorzenia. Udowodniono, że jest to bezpieczny i skuteczny sposób leczenia objawów refluksu. Dla wielu ludzi dzień spędzony na słońcu koczy się zazwyczaj nieprzyjemnymi i bolesnymi oparzeniami słonecznymi. Aloes jest jedną z niewielu metod skutecznego leczenia oparzeń słonecznych, szczególnie z powodu zawartości witamin B, C i E, które pomagają w naprawie skóry. Aloes zawiera siedemdziesiąt pięć aktywnych składników, czyli w zasadzie wszystko, od witamin i minerałów po aminokwasy. Oznacza to, że picie aloesu może być świetną alternatywą codziennego spożywania witamin w tabletkach. Można też po prostu użyć go jako dodatkowego suplementu diety. Poza używaniem aloesu do picia, żel z niego może być również stosowany jako podkład pod makijaż, produkt do demakijażu czy krem ​​nawilżający do skóry. I jest o wiele tańszy niż prawie wszystkie produkty kosmetyczne.

Aloes to często pomijana cudowna roślina. Eksperci zgadzają się, że jest bezpieczny do picia, o ile jest odpowiednio spożywany, co oznacza, że nie należy przesadzać z jego ilością. Mądrze jest trzymać butelkę soku z aloesu w domu na wypadek nagłych drobnych poparzeń, a także warto zacząć włączać ją do diety, aby uzyskać dodatkowy zastrzyk witamin. Można również hodować w domu tę przyjazną, małą roślinę.