Biżuteria dla dziecka na chrzest

Biżuteria dla dziecka na chrzest

 

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie kościelne dla dziecka, budzące wiele emocji również wśród rodziców oraz chrzestnych. Podczas organizacji uroczystości jest wiele spraw do załatwienia m.in.: jedną z najważniejszych jest wybór rodziców chrzestnych. Należałoby również pomyśleć o stosownym prezencie dla naszej pociechy, który będzie piękną pamiątką jedną z najważniejszych dni w jego życiu. Co będzie więc odpowiednie do tego wydarzenia?

Jaki medalik podarować na chrzest?

medalik z łańcuszkiem na chrzestCzęsto zastanawiamy się jaką pamiątką obdarować dziecko z okazji uroczystości chrztu. Ponieważ jest to szczególne wydarzenie, dlatego też prezent również powinien być wyjątkowy. Idealnym pomysłem będzie medalik z łańcuszkiem na chrzest, który w ostatnim czasie należy do najczęściej wybieranych prezentów. W wielu zakładach jubilerskich znajdziemy medaliki z łańcuszkiem wykonane ze złota lub ze srebra i to od nas zależy, na co ostatecznie się zdecydujemy. Medalik będzie w sposób szczególny symbolizować wiarę przyjętą w czasie sakramentu chrztu, a wykonany ze srebra będzie doskonały do noszenia każdego dnia. Łańcuszki dostępne są w różnych grubościach oraz długościach i wyposażone są w bardzo praktyczne i łatwe zapięcia typu karabińczyk. Na rynku znajdziemy m.in.: ciekawe motywy łańcuszków, może to być serce z wizerunkiem Matki Boskiej lub piękny krzyżyk. Do kompletu można dokupić kolczyki dla dziewczynki lub bransoletkę dla chłopczyka. Spersonalizowana srebrna lub złota biżuteria dla dziecka wręczona w dzień chrztu bez wątpienia zachwyci wszystkich. Prezent w takiej postaci sprawdzi się zawsze i pozostanie dla obdarowanej osoby wyjątkową pamiątką z dzieciństwa. Biżuteria to również świetny pomysł na inne uroczystości takie jak roczek, komunia czy bierzmowanie starszego już dziecka. Ceny medalików z łańcuszkiem będą zależne m.in.: od rodzaju wybranej biżuterii czy też jej grubości.

Medalik w idealny sposób będzie podkreślał religijny charakter oraz ważność wydarzenia, jakim jest chrzest. Medalik będzie eleganckim prezentem dla dziewczynki lub chłopczyka, a dodatkowo z grawerem w postaci osobistej dedykacji podarujemy dziecku pamiątkę na całe życie. Grawer może zostać wykonany bezpośrednio na medaliku, oczywiście w zależności od wybranego rodzaju lub umieszczony na dodatkowej tabliczce.