Białe meble do łazienki

Białe meble do łazienki

Mała łazienka jest jednym z najtrudniejszych do urządzenia pomieszczeń, dlatego warto dobrze zaplanować jej remont. W architekturze wnętrz istnieje sporo różnych trików, które pozwalają na optyczne powiększenie małej przestrzeni. Jednym z najważniejszych jest zastosowanie jasnych kolorów oraz minimalizm. Jeżeli nie mamy możliwości wynajęcia profesjonalnego projektanta, postawmy na neutralne rozwiązanie, które zawsze się sprawdzają i pozwalają na zastosowanie różnych dodatków.

Meble w małej łazience

zestaw białych mebli łazienkowychŁazienka jest bardzo nietypowym miejscem w każdym mieszkaniu. Spędza się w niej niewiele czasu, a jednak bez niej nie wyobrażamy sobie życia. To tutaj zaczynamy i kończymy dzień, dbając o własną higienę. Warto tak zaprojektować wygląd łazienki, żeby była ona zarazem funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie. Większość osób, które mieszkają w blokach, zmaga się z wyzwaniem małej łazienki. Okazuje się, jednak, że nieduże przestrzenie można w bardzo pomysłowy sposób urządzić tak, że mogą one wyglądać na dużo większe, niż są w rzeczywistości. Jeżeli nie mamy zmysłu artystycznego i nie chcemy z różnych powodów wynajmować projektanta wnętrz, to postawmy na bezpieczne i neutralne rozwiązania. Jednym z nich jest biel w łazience, połączona z jakimś pastelowym kolorem. Funkcjonalna, nieduża łazienka wymaga od nas tego, żebyśmy wyczyścili przestrzeń ze zbędnych, wolno stojących produktów. W małych łazienkach doskonale sprawdzi się zestaw białych mebli łazienkowych, który możemy kupić w każdym sklepie z meblami. Skład takiego zestawu może być bardzo mocno zróżnicowany. Mogą się w nim pojawić szafki wiszące, stojące oraz szafki pod umywalkę. Wybór rodzaju szafek to już indywidualna sprawa. Tak samo jak ich design. W sklepach dostępne są bowiem różne białe meble łazienkowe, od dekoracyjnych, po bardzo nowoczesne. Dla odważniejszych osób ciekawym rozwiązaniem mogą być proste szafki z mocno błyszczącymi frontami.

Małe przestrzenie uwielbiają minimalizm oraz jasne kolory. Dlatego jeżeli planujemy remont łazienki, to powinniśmy przemyśleć urządzenie jej w jak najbardziej funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie sposób. W małych łazienkach kolorem bazowym warto wybrać biel. Biały kolor można łączyć praktycznie ze wszystkimi kolorami. Warto postawić na dużą ilość szafek, najlepiej białych.