Badanie echokardiograficzne serca

Badanie echokardiograficzne serca

Czasem pacjenci zostają skierowani na dodatkowe badania przez lekarzy. Kardiolodzy często je zlecają, ponieważ diagnostyka pewnych chorób jest naprawdę trudna i nierzadko niezbędne jest badanie echo serca. Jak przebiega i czy trzeba się do niego specjalnie przygotować? Pacjenci często mają takie pytania i obawiają się, czy badanie nie jest bolesne. Z pewnością trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wspomniane pytania.

Szybkie i bezbolesne echo serca

szybkie echo serca w krakowieDiagnostyka chorób pozwala wprowadzić właściwe leczenie różnorodnych schorzeń. W przypadku badań kardiologicznych duże znaczenie odgrywa badanie echokardiograficzne serca. Czasem czeka się na nie dość długo, dlatego polecane jest szybkie echo serca w Krakowie. Tamtejsze placówki oferują krótki czas oczekiwania na badanie. Jak ono przebiega? Jest to badanie obrazowe, które pozwala na obserwację jam serca przy pomocy fal ultradźwiękowych. Dzięki niemu możemy zobaczyć, jak pracuje serce oraz jego zastawki. Jest to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. Czy jest bezpieczne dla osób w każdym wieku? Jak najbardziej tak, ponieważ może być wykonywane nawet u niemowląt. Istnieją różne typy takiego badania. Wykonywane jest badanie przez klatkę piersiową oraz przez przełyk. Druga metoda umożliwia najskuteczniejsze zobrazowanie pracy serca. Znane jest również badanie echo wysiłkowe, które polega na wykonywaniu różnych ćwiczeń przez pacjenta. Niekiedy wskazane jest badanie dopplerowskie, które uwidacznia przepływ krwi przez jamy serca. Jakie są wskazania do wykonania badania echo serca? Na pewno nieprawidłowości i szmery w sercu czy też jego nieprawidłowa sylwetka. Wskazaniem są także duszności oraz często bóle w okolicy klatki piersiowej. Lekarz zleca badanie w przypadku niewydolności serca czy jego wad wrodzonych. Badanie nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania.

Wiadomym jest, że niekiedy trzeba udać się do specjalisty, który dokona właściwej diagnostyki danych chorób. W większości przypadków zalecane są dodatkowe badania, np. kardiologiczne. Wśród nich trzeba wyróżnić echo serca, które pozwala dokładnie zobrazować pracę serca, jego zastawek czy też jam. Najważniejsze, aby zostało wykonane przez doświadczoną osobę i dokładnie przeanalizowane przez lekarza specjalistę.