Badania na nosicielstwo hpv

Badania na nosicielstwo hpv

 

Mężczyźni podobnie jak kobiety powinni się regularnie badać pod kątem nosicielstwa wirusa HPV. Niestety myśli się, ze posiadanie wirusa HPV, zwłaszcza tego typu rakotwórczego tyczy się tylko kobiet, a to wcale nie jest prawda. 

Jak sprawdzić obecność brodawczaka ludzkiego?

test hpv dla mężczyznZ brodawczakiem ludzkim da się żyć, zwłaszcza jeżeli jesteśmy nosicielami typów nierakotwórczych, które wprowadzają jedynie łagodne zmiany na naszej skórze to znaczy kłykciny kończyste czy inne brodawki. nawet jeżeli posiadamy rakotwórczego wirusa, to możemy z nim życ. kobiety muszą wtedy robić dwa razy w roku regularnie cytologię, nie mogą o tym zapominać, ponieważ brodawczak ludzki może zacząć zbierać swoje żniwo znienacka. u kobiet brodawczak ludzki atakuje przede wszystkim szujkę macicy, to wirus HPV jest odpowiedzialny za raka szyjki macicy, krtani czy innych nieprzyjemności, oczywiście  wszystko zależy od rodzaju wirusa. Wirus HPV potrafi być przenoszony droga płciową, podczas seksu zwykłego oraz oralnego, dlatego tak ważne jest to, aby i płeć przeciwna zrobiła sobie test na HPV dla mężczyzn, wtedy wiemy i mamy pewność w 100 procentach czy mężczyzna jest nosicielem. Dlatego tak istotne jest również to, aby również płeć przeciwna wykonywała test HPV dla mężczyzn. Pamiętajmy tez o tym, że wirus może mieć różne podłoże  i każdy objawia się inaczej. Rakotwórczy wirus HPV przykładowo niszczy doszczętnie nabłonek  szyjki macicy czy krtani.

Wirus brodawczak ludzki potrafi naprawdę przynieść niekorzystne dla nas skutki i to nie tylko rakotwórcze. Zarazić możemy się tym wirusem głównie przez seks, dlatego jeżeli się już zbadamy i okaże się, że jesteśmy nosicielami, warto zabezpieczać się mechanicznie, albowiem lepiej zapobiegać niż leczyć, tutaj akurat się zgodzę.