Aranżacja blatu w łazience

Aranżacja blatu w łazience

Ilość rozwiązań aranżacyjnych, które są obecnie dostępna na rynku, pozwala na aranżację wnętrz na nieokreśloną ilość sposobów. Łazienka to takie pomieszczenie, które szczególnie wymaga przemyślanej strategi aranżacyjnej. Jednym z elementów jej wyposażenia są specjalne blaty łazienkowe, które są niezwykle funkcjonalne i podnoszą estetykę wyglądu pomieszczenia.

Jak zaaranżować blat łazienkowy?

blaty łazienkowe lublinBlaty łazienkowe to wykończenie szafki, na których mogą zostać zamocowane zlewy. Ich wykończenie może zostać wykonane z drewna, marmuru, płyty kamiennej czy bambusowej – ilość możliwości jest szeroka. Kupuje się je w formie osobnego panelu, który można zamocować na szafce. Wybiera się wtedy odpowiednią długość, grubość i szerokość takiego panelu. Takie blaty dostępne są w niemalże każdym sklepie meblowym, a także w dużych dyskontach budowlanych w większych miastach Polski. Szeroki jest wybór kolorystyczny takich produków jak blaty łazienkowe Lublin oferuje sklepy, w których blaty posiadają różne wykończenia, dzięki czemu możemy dostać takie, które pasuje do reszty elementów wyposażenia łazienki. Łazienki w bloku często mają to do siebie, że posiadają niewielki metraż i bardzo ograniczoną przestrzeń. Taką łazienkę bardzo trudno jest odpowiednio zaaranżować. W odróżnieniu od aranżacji pokoi trzeba także rozmieszczenie pojedynczych elementów wyposażenia w miejscach, w których podłączone jest łącze kanalizacyjne lub wodne. Blat łazienkowy najczęściej montuje się tam, gdzie znajdować się ma zlew. Nad blatem zaś najczęściej montuje się lustro. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie aranżacyjne, ponieważ taki blat możemy zamontować jako przedłużenie parapetu lub jako półkę, na której będziemy mogli przechowywać nasze kosmetyczne przybory.

Blat łazienkowy najczęściej wykorzystuje się jako panel pod zlew, ale może także pełnić funkcje półki, na których trzymać będziemy nasze łazienkowe akcesoria. Jest wiele możliwych materiałów wykończeniowych takiego blatu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać taki, który pasuje  do reszty elementów wyposażenia.